Aktualności

ZWYCIĘSTWO Z OLIMIPIĄ ZAMBRÓW NA KONIEC OKRESU PRZYGOTOWAWCZEGO!

W ostatniej grze kontrolnej w letnim okresie przygotowawczym piłkarze Podlasia Biała Podlaska wygrali na wyjeździe z III-ligową Olimpią Zambrów 1-0.

Pierwsze minuty spotkania były pod dyktando naszej drużyny, jednak dłuższe utrzymywanie się przy piłce na połowie przeciwnika nie przyniosło zamierzonego efektu w postaci zdobytej bramki. Olimpia skutecznie broniła się, sporadycznie wychodząc z szybkimi atakami, które nasza drużyna dobrze neutralizowała. W dalszej części I połowy, kontrolę nad wydarzeniami boiskowymi uzyskali gospodarze, którzy częściej byli w posiadaniu piłki i próbowali tworzyć sytuacje bramkowe.

Po zmianie stron spotkanie bardziej się otworzyło przez próby wysokiego odbierania piłek przez jedną i drugą drużynę. Drużyna z Zambrowa oddała dwa groźne uderzenia, natomiast pod bramką gospodarzy kilkukrotnie było groźnie, jednak tego dnia brakowało odpowiednich decyzji w polu karnym przeciwnika. Dwukrotnie piłkę na głowie miał Maciej Kurowski, jednak żadnego z uderzeń nie skierował do bramki.

W dodatkowo rozegranych 30 minutach gry, przewagę uzyskała nasza drużyna i gra głównie toczyła się na połowie Olimpii. Swoich sytuacji nie wykorzystali Nojszewski, Kobyliński i Majbański. Zrobił to z kolei Kacper Jakóbczyk w 17 minucie trzeciej połowy, wykorzystując dobre dogranie po ziemi z bocznego sektora Dawida Nojszewskiego.

 

- Powoli docieramy się na boisku. Nasza gra w obronie w poszczególnych fazach wygląda coraz lepiej i jak na 3,5 tygodnia pracy z drużyną to jesteśmy zadowoleni z organizacji z gry w defensywie. Żeby odbierać jeszcze więcej piłek na połowie przeciwnika musimy mieć świeżość, bo pracujemy intensywnie i drużyna odczuła fizycznie okres przygotowawczy, jednak o tę fazę gry się nie boję i będzie ona naszą mocną stroną.

Mecz z Motorem najbardziej nam uwidocznił co jest do poprawy w obronie niskiej i obronie samego pola karnego w czym zrobiliśmy duży progres w ostatnim tygodniu. Póki co brakuje kultury gry w ataku, świadomości, kiedy przyspieszyć grę, a kiedy spokojniej budować ataki, żeby w odpowiednim momencie zaatakować. Z tego powodu nasza gra jest szarpana, tak jak w ostatniej grze kontrolnej z Olimpią Zambrów. Mamy potencjał, żeby dobrze grać w ofensywie, jednak nie mamy już czasu, żeby popełniać tyle błędów, bo za tydzień rusza liga. Aby zobaczyć pełen potencjał drużyny będzie trzeba jeszcze poczekać, co nie zmienia faktu, że od początku chcemy dobrze punktować.

Ważna będzie regeneracja, bo przygotowania były bardzo krótkie i musieliśmy wejść przez 2 tygodnie na wysokie obciążenia oraz intensywność pracy, przez co nasze działania na boisku z pewnością nie były tak sprawne i dynamiczne, jak to będzie miało miejsce w trakcie sezonu ligowego. Z tego powodu zrobimy dwa dni wolnego w rozpoczynającym się tygodniu. Zawodnicy będą mogli odpocząć po ciężkim okresie przygotowawczym, dzięki czemu nasza dynamika na boisku w pierwszym meczu ligowym będzie na wyższym poziomie – ocenił trener Artur Renkowski.

 

Olimpia Zambrów 0:1 MKS Podlasie Biała Podlaska (0:0)

Bramka dla Podlasia:  Kacper Jakóbczyk

Podlasie: Dehtiar, Salak, Podstolak, Avdieiev, Pacek, Kamiński, Jakóbczyk, Pigiel, Wyjadłowski, Lepiarz, Kosieradzki

Ponadto zagrali: Misztal, Kozłowski, Kot, Andrzejuk, Orzechowski, Majbański, Kurowski, Kobyliński, Nojszewski, Zawodnik Testowany

Nasi sponsorzy i partnerzy