Aktualności

Zwycięstwo w Sieniawie okiem trenera

Wypowiedź trenera Artura Renkowskiego po wygranym meczu w Sieniawie.

,,Gratuluję dobrego wejścia w sezon drużynie, sztabowi oraz zarządowi, bo dzięki szybkim ruchom mieliśmy miesiąc na dostosowywanie drużyny do tego, jak chcemy grać i wyglądać w każdej fazie gry. Wydawałoby się, że po zwycięskiej inauguracji powinnna wyjść taka sama jedenastka, ale w naszej drużynie nie będzie podziału na pierwszy skład i rezerwowych. Z tego względu wzmocniliśmy i poszerzyliśmy kadrę, abyśmy mieli komfort dobierania wyjściowej jedenastki na mecz pod konkretny pomysł. W sobotnim składzie dokonaliśmy 4 zmian i zawodnicy, którzy rozegrali bardzo dobre zawody w Wiązownicy, zostali na ławce, bo potrzebowaliśmy innych atutów na spotkanie w Sieniawie.

Kolejny raz zagraliśmy bardzo solidnie i zdyscyplinowanie w obronie, dzięki czemu przeciwnik stworzył tylko jedną sytuacje z rzutu rożnego. Szczególnie w drugiej połowie kontrolowaliśmy spotkanie w momentach strat i odbiorów piłki, co jest kluczowe w meczach rozgrywanych na gorszej murawie, gdzie występuje sporo strat piłki z obu stron.

Ponownie zawodnicy, którzy wchodzą na boisko w dalszej części spotkania wnoszą jakość i nawet podwyższają intensywność naszej gry, co przekłada się na to, że narazie drugie połowy w naszym wykonaniu wyglądają bardzo dobrze. To jest największą wartością na początku sezonu - świadomość zawodników, że każdy w kadrze jest ważny i zawodnicy, którzy wchodzą z ławki czy nawet nie zagrają w danym meczu, pracują w następnym tygodniu tak samo ciężko i są w pełni przygotowani na kolejne spotkanie.

Przed nami dwa dni wolnego, a następnie przygotowania do ważnego dla nas i kibiców meczu derbowego z Orlętami Radzyń Podlaski".

Nasi sponsorzy i partnerzy