Aktualności

ZWYCIĘSKIE DERBY W CHEŁMIE!

Początek spotkania przebiegał na połowie drużyny Chełmianki, która miała problemy z wyjściem z własnej połowy, jednak strzały Kobylińskiego i Orzechowskiego nie znalazły drogi do siatki. Gospodarze mogli odpowiedzieć, natomiast uderzenie skrzydłowego rywali minęło bramkę Rafała Misztala. W 13 minucie nasi zawodnicy otworzyli wynik spotkania. Po rzucie rożnym przeciwników piłkę zgarnął Mateusz Wyjadłowski, który prowadził piłkę kilkadziesiąt metrów, oddał piłkę do Kacpra Jakóbczyka, który dograł wzdłuż bramki do zamykającego akcję Marcina Pigiela, a ten z najbliższej odległości dopełnił formalności. Podwyższyć wynik mógł Mateusz Wyjadłowski, jednak jego uderzenie zostało sparowane przed siebie przez bramkarza Chełmianki. Co nie udało się z gry, udało się z rzutu wolnego. Wyjadłowski uderzeniem z okolic dwudziestego metra zdobył bramkę, trafiając między zawodnikami gospodarzy do bramki.

Po przerwie szybko nasi zawodnicy mogli podwyższyć wynik spotkania. W 49 minucie błąd obrońcy rywali próbował wykorzystać Wyjadłowski, jednak jego uderzenie z linii bramkowej wybił obrońca Chełmianki. Dobijać próbował Jakóbczyk, ale jego uderzenie również zostało wybite z linii bramkowej, a kolejne uderzenia Salaka i Orzechowskiego w całym zamieszaniu zostały zablokowane. Chwilę później po ataku szybkim swoją sytuację miał Wyjadłowski, jednak minimalnie uderzył obok słupka. W 60 minucie nasi zawodnicy dopięli swego. Salak i Jakóbczyk przeprowadzili dwójkową akcję, a uderzenie pierwszego trafiło ostatecznie do Pigiela, który ponownie z najbliższej odległości skierował piłkę do siatki. W 69 minucie gospodarze zdobyli bramkę honorową. Zawodnik gospodarzy miał za dużo miejsca przed polem karnym, zdecydował się na uderzenie i pięknym strzałem od poprzeczki pokonał Rafała Misztala. Kilkadziesiąt sekund później odpowiedzieć mogła nasza drużyna, jednak po podaniu Jakóbczyka z bliska Pigiel nie zdołał pokonać bramkarza gospodarzy. W dalszej części spotkania swoje okazje na podwyższenie wyinku mieli Kurowski, Orzechowski i Pacek, jednak ich strzały nie znalazły drogi do bramki.

 

Chełmianka Chełm – Podlasie Biała Podlaska 1:3 (0:2)

Bramki dla Podlasia: Pigiel (13'), (60'), Wyjadłowski (45+1').

Podlasie: Misztal – Podstolak, Avdieiev, Kapuściński, Salak, Pigiel, Andrzejuk, Orzechowski, Jakóbczyk (88' Pacek), Kobyliński (68' Kurowski), Wyjadłowski (77' Nojszewski)

Nasi sponsorzy i partnerzy