Aktualności

W pierwszym kwadransie spotkania przewagę uzyskali gospodarze. Pierwszą sytuację napastnik Staru miał po podaniu za plecy naszych obrońców i jego uderzenie z pierwszego kontaktu niewiele minęło bramkę. Odpowiedź była szybka, bo chwilę później Pigiel zagrał do Jakóbczyka, który na skraju pola karnego oddał groźny strzał, z którym poradził sobie bramkarz przeciwnika. Gospodarze otworzyli wynik spotkania w 12 minucie. W bocznym sektorze zawodnik Staru wygrał pojedynek po czym dograł w pole karne, gdzie niepilnowany na 11 metrze był napastnik gospodarzy, który bardzo ładnym strzałem z powietrza pod poprzeczkę pokonał Rafała Misztala. Bramka wyrównująca mogła przyjść szybko. Bramkarz drużyny ze Starachowic zbyt długo zwlekał z podaniem, dzięki czemu Wyjadłowski odebrał mu piłkę i dograł w pola karne, jednak tam w ostatnim momencie Lepiarza ubiegł jeden z obrońców przeciwnika. Jeszcze lepszą sytuację nasza drużyna miała chwilę później, kiedy Orzechowski podłączył się do akcji, dograł w pole karne do Lepiarza i tylko fantanstyczna interwencja bramkarza sprawiła, że nasza drużyna dalej musiała odrabiać straty.

W drugiej części spotkania optyczną przewagę uzyskała nasza drużyna. Groźnie było w 67 minucie, jednak w polu karnym strzał Kobylińskiego został zablokowany. Od 69 minuty nasza drużyna musiała odrabiać straty w osłabieniu, bo drugą żółtą kartkę za nierozważne zachowanie i wykopanie piłki dostał Miłosz Pacek. To jednak nie załamało naszych zawodników, którzy szukali okazji do wyrównania i taka okazja przytrafiła się w 77 minucie. Wyjadłowski dośrodkował do Pigiela, który głową zgrał piłkę wzdłuż bramki, gdzie niepilnowany Kamiński skierował piłkę od siatki, zdobywając swoją debiutancką bramkę w barwach Podlasia. Natychmiast po stracie bramki drużyna gospodarzy ruszyła do groźnych ataków, jednak żadnej ze stworzonych sytuacji nie zamieniła na bramkę. Dwukrotnie pod naszą bramką było groźnie po rzutach rożnych, a jeden ze strzałów wylądował na poprzeczce Rafała Misztala. Dobre sytuacje do zdobycia bramki przeciwnicy mieli w ostatnich minutach, jednak oba strzały z prawej strony pola karnego przeleciały nad naszą bramką. To oznaczało, że pomimo odrabiania start i jednego zawodnika mniej, naszej drużynie udało się zdobyć jeden punkt na bardzo ciężkim terenie.

MKS Podlasie Biała Podlaska 1:1 Star Starachowice

Bramki dla Podlasia: Kamiński 77'

Podlasie: Misztal – Podstolak, A. Kot, Avdieiev, Pacek, Kamiński, Orzechowski, Pigiel, Jakóbczyk (46' Kobyliński), Wyjadłowski (85' Majbański), Lepiarz (90+1' Kurowski),

Nasi sponsorzy i partnerzy