Aktualności

TRZY PUNKTY NA INAUGURACJĘ SEZONU 2023/2024!

Na inauguracje sezonu 2023/2024 piłkarze Podlasia Biała Podlaska wygrali 2:0 w wyjazdowym starciu z KS Wiązownicą.

Pierwsza część spotkania to częstsze utrzymywanie się przy piłce drużyny gospodarzy, które nie przekładało się na tworzenie sytuacji strzeleckich.

Pierwsza sytuacja w meczu to stały fragment gry dla naszej drużyny w 8 minucie spotkania. Po rzucie rożnym, wykonanym przez Miłosza Packa, doszło do zamieszania w polu karnym Wiązownicy. To stworzyło okazję dla Tomasza Andrzejuka, który pewnie wpakował piłkę do siatki z bliskiej odległości.

Szybko okazję do wyrównania stworzyła drużyna z Podkarpacia. Chwilę po wznowieniu, napastnik gospodarzy otrzymał podanie za plecy naszych obrońców i z rogu szesnastego metra oddał strzał, który ostatecznie trafił w poprzeczkę. Z drugiej strony okazję do podwyższenia wyniku miał Jarosław Kosieradzki, który otrzymał podanie od Marcina Pigiela, jednak niecelnie uderzył z 7 metra. Chwilę później, po podaniu Kosieradzkiego, Mateusz Wyjadłowski znalazł się twarzą w twarz z bramkarzem, ale niestety jego uderzenie po dalszym słupku nie znalazło drogi do siatki. Dwie minuty po sytuacji Wyjadłowskiego, Dima Avdieiev dośrodkował z rzutu rożnego, a w polu karnym najlepiej odnalazł się Mateusz Podstolak, który strzałem z głowy zaskoczył bramkarza gospodarzy. Pod koniec pierwszej części spotkania, Wyjadłowski miał okazję podwyższyć wynik na 3-0, lecz strzał w bliższy słupek został skutecznie obroniony przez bramkarza rywali.

W drugiej połowie nasza drużyna kontrolowała przebieg spotkania i nie pozwoliła na wiele drużynie gospodarzy. Jedyną szansę do zdobycia bramki KS Wiązownica miała po kontrowersyjnym rzucie karnym. Na wysokości zadania stanął jednak Rafał Misztal, broniąc uderzenie napastnika rywali. Nasza drużyna stworzyła kilka szybkich ataków i ciekawych sytuacji, których nie wykorzystali Marcin Pigiel, Damian Lepiarz oraz Maciej Kurowski.

KS Wiązownica 0:2 MKS Podlasie Biała Podlaska (0:2)

Bramki dla Podlasia: Tomasz Andrzejuk 8', Mateusz Podstolak 37'

Podlasie: Misztal- Kapuściński, Podstolak, Avdieiev- Pigiel- Jakóbczyk (71'Orzechowski), Andzrzejuk, Pacek, (83'Salak) - Kosieradzki, Lepiarz (89'Kobyliński), Wyjadłowski (71' Kurowski)

 

 

Nasi sponsorzy i partnerzy