Aktualności

Piątkowym treningiem zakończyliśmy szósty tydzień przygotowań do rundy wiosennej.

Szósty tydzień przygotowań za Nami.

Piątkowym treningiem zakończyliśmy szósty tydzień przygotowań do rundy wiosennej. Niestety z powodu uszkodzenia ogrodzenia na sztucznym boisku nie doszedł do skutku zaplanowany na sobotę sparing z Turem Bielsk Podlaski. Poniżej przedstawiamy podsumowanie szóstego tygodnia przygotowań przez trenera Artura Renkowskiego.

,,Za nami kolejny tydzień treningowy, którego niestety nie mogliśmy zakończyć grą kontrolną, aby sprawdzić zachowania w ataku nad którymi skupialiśmy się w tygodniu. Liczymy, że ogrodzenie uda się jak najszybciej naprawić, aby nie zaburzać procesu szkoleniowego naszej drużyny, jak i drużyn Akademii. Ze względu na odwołany sparing musimy trochę przeorganizować naszą pracę w nadchodzącym tygodniu i zrobić jeden trening więcej niż początkowo zakładaliśmy. Problemy zdrowotne nas nie opuszczają jednak w większości zawodnicy, których ostatnio nie widzieliśmy na boisku są blisko powrotu do treningu na pełnym obciążeniu i liczę, że prawie wszyscy będą dostępni na zmagania ligowe. Czekamy na wyniki badania rezonansem magnetycznym Artura Balickiego, ale uraz wydaje się mniej poważny niż początkowo zakładaliśmy. Tomasz Andrzejuk musi wyrównać dysproporcje w poziomie siły mięśni uda pomiędzy nogą kontuzjowaną, a zdrową. W przypadku braku wyrównania dysproporcji jego powrót do gry mógłby skończyć się kolejnym urazem. Reszta zawodników powinna uczestniczyć w nadchodzącym tygodniu w zajęciach drużynowych w większej lub mniejszej części treningu. Przed nami ostatni mikrocykl przygotowań, w którym schodzimy z obciążeń treningowych, aby nasi zawodnicy zregenerowali się i byli optymalnie przygotowani do pierwszego meczu z Chełmianką Chełm".

Nasi sponsorzy i partnerzy