Aktualności

W 30 kolejce 3 ligi grupy IV nasza Drużyna udała się na wyjazd do Stalowej Woli. Po bramce Wiktora Niewiarowskiego nasz zespół zremisował z Stalą Stalowa Wola 1:1.

Remis z liderem. Punkt w Stalowej Woli.

W 30 kolejce 3 ligi grupy IV nasza Drużyna udała się na wyjazd do Stalowej Woli. Po bramce Wiktora Niewiarowskiego nasz zespół zremisował z Stalą Stalowa Wola 1:1. W 57 minucie meczu po faulu Jana Kozłowskiego na Kacprze Wydrze sędzia podyktował rzut karny. Pewnym strzałem wynik spotkania otworzył kapitan drużyny gospodarzy - Jakub Kowalski. W 78 minucie po zamieszaniu w polu karnym płaski strzał oddał Wiktor Niewiarowski, który ustalił wynik spotkania na 1:1. Poniżej przedstawiamy podsumowanie meczu przez trenera Artura Renkowskiego.

,,Ciężkie spotkanie z liderem ligi, który był pod mocną presją wyniku. Gospodarze byli dobrze przygotowani mentalnie i fizycznie - przeważali nad nami w pierwszej połowie przede wszystkim szybkością reakcji i grą w kontakcie. Nie mogliśmy złapać swojego rytmu i mieliśmy problemy aby dostosować się do przeciwnika w pierwszych 30 minutach, dzięki czemu gospodarze dwukrotnie groźnie uderzali obok bramki. Po cięższym momencie mecz się wyrównał i Stalowa Wola nie stworzyła już sobie sytuacji bramkowych. Było kilka dośrodkowań jednak dobrze bronimy pole karne i z dograń z bocznego sektora nie było większego zagrożenia. Wraz z upływającymi minutami czuliśmy się na boisku coraz lepiej i częściej byliśmy w posiadaniu piłki, co sprawiło, że mecz w końcowym kwadransie stał się bardziej otwarty. O wyniku zdecydowały dwa momenty - rzut karny, który podarowaliśmy przeciwnikowi za darmo oraz zebranie piłki na przedpolu po dośrodkowaniu, dzięki czemu mogliśmy oddać strzał, który okazał się na wagę punktu. Mieliśmy słabszy dzień pod kątem piłkarskim, jednak trzeba oddać, że po drugiej stronie jest przeciwnik, który był dobrze przygotowany do tego jak gramy. Nasza drużyna pokazała, że jest silna w tej rundzie i zrobimy wszystko żeby w każdym następnym spotkaniu to potwierdzać".

Stal Stalowa Wola 1:1 MKS Podlasie Biała Podlaska (0:0)

1:0 Jakub Kowalski 57′ (k)
1:1 Wiktor Niewiarowski 78′

Stal Stalowa Wola: Smyłek, Kowalski, Pikuła, Rogala, Banach, Wydra (74′Duda), Soszyński, Kołbon, Imiela (90′Wojtak), Ziarko (90′Olszewski), Szuszkiewicz (90′Iwao).

Podlasie Biała Podlaska: Misztal, Nojszewski (63′Salak), Arak, Chyła (63′Kot), Kozłowski, Pigiel, Podstolak, Bahonko (81′Andrzejuk), Kosieradzki (63′Kurowski), Lepiarz, Niewiarowski.

Żółte kartki: Banach, Ziarko - Niewiarowski, Kozłowski oraz na ławce Kurowski, Renkowski.

Sędzia: Damian Gawęcki (Kielce).

Nasi sponsorzy i partnerzy