Aktualności

W finale okręgowego Pucharu Polski nasza Drużyna pokonała Orlęta Radzyń Podlaski 0:1. Bramkę dla naszego zespołu zdobył Mateusz Podstolak.

Puchar jest NASZ. Orlęta pokonane!

W finale okręgowego Pucharu Polski nasza Drużyna pokonała Orlęta Radzyń Podlaski 0:1. Bramkę dla naszego zespołu zdobył Mateusz Podstolak. W 26 minucie meczu złe ustawienie Damiana Maksymowicza zauważył Mateusz Podstolak i strzałem z dystansu otworzył wynik spotkania, a zarazem zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach Podlasia. Do końca pierwszej części spotkania nasz zespół kontrolował mecz. W drugiej połowie utrzymywała się przewaga naszego zespołu. Po strzałach Jarosława Kosieradzkiego i Jana Kozłowskiego z rzutu wolnego piłka trafiała w poprzeczkę i słupek bramki drużyny gospodarzy. Dwie dobre sytuacje miał Damian Lepiarz. Przy pierwszej ładnie poradził sobie z dwoma obrońcami, ale na koniec uderzył obok bramki. W końcówce meczu w drugiej swojej sytuacji minął już bramkarza jednak za bardzo wygonił się do boku i strzał powędrował tuż obok bramki. Mecz zakończył się naszym zwycięstwem i awansem do Półfinału wojewódzkiego Pucharu Polski. Naszym przeciwnikiem będzie zwycięzca finału Start Krasnystaw - Sparta Rejowiec Fabryczny. Poniżej przedstawiamy podsumowanie meczu przez trenera Artura Renkowskiego.

,,Cel spełniony, czyli awans do wojewódzkiego półfinału. Przed nami 2 kroki, aby wygrać puchar i zmierzyć się w lipcu nawet z ekstraklasowym przeciwnikiem. Pierwsza połowa pod naszą kontrolą. Często byliśmy pod bramką przeciwnika, natomiast źle wypełnialiśmy pole karne przez co nie stworzyliśmy wielu sytuacji, chociaż były okazje aby podwyższyć wynik. Druga połowa wizualnie słabsza, ale paradoksalnie z większą liczbą sytuacji bramkowych. Dzisiaj nie zapłaciliśmy za swoją nieskuteczność, ale następnym razem może to się zemścić, dlatego mam nadzieję, że w następnych spotkaniach będziemy bardziej konkretni pod bramką przeciwników. Spotkanie o takim przebiegu gry musimy szybciej kończyć drugą bramką, a nie narażać się w końcowych minutach na nerwową końcówkę, jednak trzeba oddać drużynie że tego dnia była zdyscyplinowana i praktycznie nie dopuściliśmy przeciwnika do sytuacji pod naszą bramką. Dwa kroki przed nami w Pucharze Polski, ale nim zajmiemy się w połowie maja - teraz czas na szybką regenerację i walkę o kolejne ligowe punkty z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski".

Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski 0:1 MKS Podlasie Biała Podlaska

0:1 Mateusz Podstolak 26′

Orlęta Radzyń Podlaski: Maksymowicz, Chaliadka (80′Roguski), Duchnowski, Błasik, Szymala, Kamiński, Skrzyński (19′Korolczuk), Madembo (63′Szczygieł), Kobiałka (83′Walków), K. Rycaj, Maj.

Podlasie Biała Podlaska: Misztal, Nojszewski (79′Salak), Chyła, Kot, Kozłowski, Pigiel, Podstolak, Bahonko, Kosieradzki (90′Szatała), Lepiarz, Balicki (67′ Kurowski).

Żółte kartki: Chyła.

Sędzia: Arkadiusz Nestorowicz (Biała Podlaska).

Nasi sponsorzy i partnerzy