Aktualności

Porażka w Karnych i koniec przygody w pucharze już w III rundzie

Pierwsza połowa w wykonaniu naszych zawodników była niemrawa, a gra toczyła się głównie w środku boiska. Podlasie było częściej w posiadaniu piłki, jednak nie przekładało się to na tworzone sytuacje strzeleckie. W 10 minucie z boiska musiał zejść Jarosław Kosieradzki, który odniósł kontuzje, co wykluczy go z najbliższych spotkań. W 12 minucie spotkania Patryk Kapuściński uderzył z rzutu wolnego, jednak jego strzał do boku odbił bramkarz gospodarzy. W 19 minucie ponownie sprzed pola karnego uderzał Kapuściński, a uderzenie naszego obrońcy przeleciało obok bramki. W 23 minucie z groźnym atakiem wyszła drużyna gospodarzy, jednak w ostatnim momencie dobrą interwencją popisał się Jan Kozłowski. Najlepszą okazję do zdobycia bramki miała drużyna z Radzynia Podlaskiego w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do piłki na piątym metrze dopadł jeden z zawodników gospodarzy, jednak z najbliższej odległości trafił w Dehtiara.

W drugiej części gry nasi zawodnicy przyspieszyli grę, co przełożyło się na sytuacje bramkowe. W 48 minucie minimalnie obok bramki głową uderzał Kobyliński, a dwie minuty później stuprocentową sytuację oko w oko z bramkarzem zepsuł Maciej Kurowski. Chwilę później po dośrodkowaniu Packa do piłki dopadł Avdieiev, jednak nie zdołał skierować piłki do bramki. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 63 minucie, gdy z atakiem szybkim wyszła drużyna gospodarzy i wyszła na prowadzenie. Cztery minuty mogło przyjść wyrównanie, jednak piłka po rzucie wolnym zatrzymała się jedynie na słupku. Minutę później powinno być 1-1, jednak po dograniu Mateusza Majbańskiego z metra do pustej bramki nie trafił Kuba Kobyliński. Wyrównanie przyszło dopiero w 75 minucie spotkania, kiedy Kacper Jakóbczyk zagrał piłkę przed polem karnym do Avdieieva, który celnym uderzeniem po dalszym słupku zdobył bramkę wyrównującą. Pod koniec spotkania zwycięstwo mógł dać Tomasz Andrzejuk, jednak w 87 minucie jego uderzenie poszybowało nad bramką, a minutę później jego uderzenie wylądowało na słupku drużyny gospodarzy.

W serii jedenastek swoich okazji nie wykorzystali Jan Kozłowski i Dmytro Avdieiev, co oznaczało, że nasza drużyna w tym roku pożegna się z Pucharem Polski już w III rundzie.

 

Orlęta II Radzyń Podlaski 1:1 k (4:1) MKS Podlasie Biała Podlaska 

Bramka dla Podlasia: 75' Avdieiev

Podlasie: Dehtiar – Kapuściński (46' Kamiński), Kot, Kozłowski, Salak (46' Majbański). Andrzejuk, Orzechowski (46' Kurowski), Pigiel (46' Podstolak), Pacek (56' Jakóbczyk), Kosieradzki (13' Kobyliński), Nojszewski (46' Avdieiev).

Nasi sponsorzy i partnerzy