Aktualności

W 18 kolejce 3 ligi grupy IV nasza Drużyna podejmowała zespół Chełmianki Chełm. Po bramkach Marcina Pigiela i Filipa Araka nasz zespół zremisował 2:2.

Podział punktów na początek rundy. Derby na remis.

W 18 kolejce 3 ligi grupy IV nasza Drużyna podejmowała zespół Chełmianki Chełm. Po bramkach Marcina Pigiela i Filipa Araka nasz zespół zremisował 2:2. Pierwsze trzecioligowe derby w tym roku dostarczyły wielu emocji. Chełmianka dwa razy prowadziła w tym meczu, ale spotkanie ostatecznie zakończyło się remisem 2:2.
Poniżej przedstawiamy podsumowanie meczu przez trenera Artura Renkowskiego.

,,Spotkanie miało dwa oblicza i niestety głównie z powodu dużego wiatru. Drużyna, która grała z wiatrem miała przewagę z tego względu, że wszystkie podniesione zagrania wracały na własną połowę i ciężko było wychodzić podaniami spod własnej bramki. W pierwszej połowie to my byliśmy dominującą stroną. W drugiej połowie to Chełmianka była drużyną lepszą - my uciekaliśmy się do bezpośrednich zagrań i druga połowa wyglądała słabo w naszym wykonaniu. Inną sprawą jest to, że na boisku brakowało nam odwagi i uciekaliśmy od gry, licząc tylko na dłuższe zagrania, a to jest droga donikąd. Głównym winnym straty punktów jestem jednak ja. Arek Kot z powodu choroby wypadł w ostatnich dwóch dniach treningowych i podjeliśmy decyzję, aby zmienić ustawienie środka obrony, bo uważałem, że główną rolę może odegrać dyspozycja fizyczna. Jednak przez to zawodnicy, którzy nie trenowali nawet w okresie przygotowawczym, musieli zagrać na innych pozycjach i widać było, że nie czują się pewnie w budowaniu ataków, a i w obronie przy pierwszej bramce zabrakło nam odpowiedniego ustawienia przy obronie pola karnego. Liczyliśmy na komplet punktów, ale popełniliśmy zbyt dużo błędów w obronie i w drugiej połowie brakowało nam odwagi dlatego zostajemy tylko z jednym".

MKS Podlasie Biała Podlaska 2:2 Chełmianka Chełm (1:1)

0:1 Paweł Myśliwiecki 13′
1:1 Marcin Pigiel 22′ (k)
1:2 Patryk Czułowski 58′
2:2 Filip Arak 61′

Podlasie Biała Podlaska: Misztal, Nojszewski, Salak, Arak, Kozłowski, Pigiel, Podstolak, Kurowski (88′Wnuk), Kosieradzki (68′Wojczuk), Lepiarz, Niewiarowski.

Chełmianka Chełm: Ciołek, Futa, Bobrov (75′Stępień), Czułowski, Piekarski, Myśliwiecki (63′Knap), Szwed, Kulynych, Nowak (75′Gierała), Marchuk, Szczodry.

Żółte kartki: Kot - Bobrov, Czułowski, Marchuk.

Sędzia: Michał Wasil (Lublin).

 

Nasi sponsorzy i partnerzy