Aktualności

PODSUMOWANIE RUNDY DRUGIEJ DRUŻYNY!

Klasa okręgowa 2023/2024, grupa: Biała Podlaska

 Miejsce: 2
 Mecze: 14
 Punkty: 36
Średnia punktów na mecz: 2,57

 Bramki zdobyte: 65
 Bramki stracone: 10

12 zwycięstw
 0 remisów
 2 porażki

Mecze domowe: 8-0-0 (bramki 43-3)
Mecze wyjazdowe: 4-0-2 (bramki 22-7)


Ocena trenera Grzegorza Adamskiego:

"Podsumowując udaną rundę jesienną, trzeba zdecydowanie docenić ciężką pracą całego zespołu, mając na uwadze zawodników oraz cały sztab szkoleniowy. W obecny rozwój drużyny, a także osiągnięty wynik przyczynił się cały klub. Nie tylko pierwszy zespół, ale również Akademia, oferując możliwe najwyższe warunki pracy w naszych rozgrywkach.

Po rundzie jesiennej zajmujemy wysokie miejsce na pozycji wicelidera, nie rozgrywając zaległego spotkania. Mamy najmniej straconych bramek w całej stawce. Zawdzięczamy to codziennej ciężkiej pracy, dobrej organizacji gry, dyscyplinie oraz konsekwencji.

Z punktu widzenia rozwoju zawodników był to od samego startu rozgrywek duży sprawdzian. Dla większości naszych zawodników był to pierwszy kontakt z piłką seniorską i w krótkim czasie musieliśmy wiele zachowań zaadaptować do zdecydowanie innej piłki niż ta na poziomie juniorskim. Jeśli chodzi o nasze nastawienie i model gry, musieliśmy przystosować się oraz rozwijać trochę pod innym kątem. W obecnych rozgrywkach częściej jesteśmy w ataku pozycyjnym i staramy się prowadzić grę, mając oczywiście na uwadze zabezpieczenie ataku w przypadku straty piłki i kontrataku przeciwnika. Grając w sposób ofensywny nie możemy zapominać o konsekwencji i dyscyplinie w działaniach defensywnych, bo to ostatecznie wpływa bezpośrednio na ilość zdobytych punktów. Początkowo było to dla nas wyzwaniem, jednak ostatecznie dzięki temu dostrzegamy rozwój drużyny i poszczególnych zawodników.

Mimo udanej rundy dostrzegamy wiele do poprawy, jeśli chodzi o aspekty pozaboiskowe, budowania świadomości, respektowania pewnych wartości, systematyczności oraz pokory do ciężkiej pracy.

Nadchodzący okres przygotowawczy to wystarczająco długi czas, aby skupić się na podniesieniu poziomu przygotowania motorycznego. W okresie zimowym możemy poświecić się pracy nad podstawowymi umiejętnościami technicznymi, doskonaleniem zachowań indywidualnych oraz zasad w modelu gry, co zdecydowanie wymaga poprawy w kontekście rundy wiosennej i indywidualnego rozwoju poszczególnych zawodników."

Nasi sponsorzy i partnerzy