Aktualności

PODSUMOWANIE OSTATNIEGO TYGODNIA PRZYGOTOWAŃ

W kończącym się tygodniu nasi zawodnicy odbyli 4 jednostki treningowe. Na treningach brało udział kilku zawodników z II zespołu oraz drużyny Juniora Młodszego.

Dobrą wiadomością są powroty Rafała Misztala, Kacpra Jakóbczyka oraz Jarosława Kosieradzkiego do treningów zespołowych. Zawodnicy dostali już minuty w sobotnim sparingu, a w następnym tygodniu do zajęć powinien wrócić Maciej Kurowski.

Na zakończenie ostatniego tygodnia przygotowań nasza drużyna rozegrała grę kontrolną przeciwko liderowi 3 ligi gr. I - Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Spotkanie przebiegało pod dyktando gospodarzy, którzy byli wyraźnie lepszą drużyną na boisku. W pierwszej połowie zawodnicy Pogoni szybko zdobyli dwie bramki, a odpowiedzieć na to mogli Damian Lepiarz oraz Kuba Kobyliński, jednak ich strzały nie znalazły drogi do bramki. Po przerwie w krótkim odstępie czasu gospodarze dołożyli dwie bramki, natomiast po drugiej stronie sytuację miał Jakóbczyk, jednak w dogodnej sytuacji nie zdobył bramki. Gospodarze ostatniej gry kontrolnej zasłużenie odnieśli wysokie zwycięstwo.

Podsumowanie spotkania w Grodzisku Mazowieckim oraz okresu przygotowawczego trenera Artura Renkowskiego:

"Za nami mecz z kolejną czołową drużyną 3 ligi, tym razem grupy I i tego dnia nie mieliśmy wielu argumentów. Przeciwnik od początku do końca spotkania dominował, tworzył sytuacje strzeleckie, a wynik oddaje to co działo się na boisku. Środowisko, które zaproponował nam przeciwnik było zbyt wymagające. Było mniej czasu na podjęcie decyzji, myślenie, działania przez co niewiele wyszło w ostatniej grze kontrolnej. Z pewnością kilka wniosków pojawi się po analizie spotkania, które będą potrzebne w mierzeniu się z najlepszymi zespołami w naszej lidze. Pogoń pokazała nam jaki poziom powinna prezentować drużyna walcząca o najwyższe cele w III lidze i ile nam do tego poziomu jeszcze brakuje.

Spotkanie jednak nie rzutuje na ocenę pracy wykonanej w całym okresie przygotowawczym. Przez niemal dwa miesiące zrobiliśmy sporo, aby kibice mogli zobaczyć od pierwszej kolejki w rundzie wiosennej lepszą drużynę niż w poprzednim roku. Zanotowaliśmy spory progres w operowaniu piłką oraz zabezpieczeniu ataków, co powinno bezpośrednio się przełożyć na obraz i przebieg spotkań, które nas czekają w rundzie jesiennej. Przed nami inauguracja ligi z nieobliczalnym przeciwnikiem, który musi szukać punktów z każdym, aby oddalać się od strefy spadkowej. W drużynie Sokoła Sieniawa zaszło wiele zmian w zimowym okresie przygotowawczym i musimy od początku prezentować wysoki poziom, aby punktować. W drużynie gości występuje dwóch zawodników, którzy razem zdobyli 18 bramek w obecnych rozgrywkach, a to robi wrażenie i sprawia, że musimy podejść do spotkania maksymalnie skoncentrowani."

 

Pogoń Grodzisk Mazowiecki 4:0 MKS Podlasie Biała Podlaska


Podlasie: Misztal (Dehtiar 50'), Krawczyk (Kapuściński 85’), Kapuściński (Podstolak 70’), Avdieiev, Pigiel (Salak 85’), Salak (Pacek 60’), Kamiński (Orzechowski 85’), Orzechowski (Andrzejuk 60’), Wyjadłowski (Nojszewski 60'), Lepiarz (Jakóbczyk 85'), Kobyliński (Kosieradzki 60')

Mecz rozegrany w formacie 2x50 minut.

Nasi sponsorzy i partnerzy