Aktualności

PODSUMOWANIE II TYGODNIA PRZYGOTOWAŃ

Od poniedziałku nasza drużyna rozpoczęła drugi tydzień przygotowań do rundy wiosennej. Zawodnicy odbyli 7 jednostek treningowych, a tydzień zakończony został grą kontrolną z rezerwami ekstraklasowej Jagiellonii Białystok. Przez kilka dni sztab szkoleniowy przyglądał się dwóm zawodnikom testowanym o statusie młodzieżowca, którzy występują na pozycji środkowego obrońcy.

Na treningach w minionym tygodniu zabrakło Dmytro Advieieva, który spędził dwa tygodnie na testach w I-ligowym GKS-ie Tychy. W tygodniu kilku zawodników odniosło urazy przez co nie byli dyspozycji sztabu szkoleniowego we wczorajszym sparingu. Dehtiar, Kobyliński, Kapuściński i Jakóbczyk jednak nie powinni długo pauzować i prawdopodobnie już w następnym tygodniu będą gotowi do trenowania na pełnych obciążeniach. Natomiast choroby uniemożliwiły występ w pierwszym sparingu Kosierdzkiemu oraz Andrzejukowi. Wciąż na etapie rehabilitacji są Kozłowski, Wnuk, Domański i Sikora, których na boisku będziemy mogli zobaczyć dopiero w następnym miesiącu.

Po ciężkim tygodniu drużyna otrzyma jeden dzień wolnego więcej i od wtorku rozpocznie trzeci mikrocykl przygotowań zakończony grą kontrolną z Ładą Biłgoraj w sobotę na boisku sztucznym o 13.00.


Podsumowanie tygodnia Grzegorza Adamskiego:

"W minionym tygodniu pracowaliśmy nad wszystkimi fazami gry. Głównie skupialiśmy się na działaniach w atakowaniu, pracowaliśmy nad nowymi rozwiązaniami oraz zachowaniami na poszczególnych pozycjach. Zwróciliśmy również uwagę na zabezpieczenie ataku i fazę przejściową do obrony po stracie piłki. Oprócz tego przypomnieliśmy zasady w wysokim pressingu i obronie niskiej.

Tydzień zakończyliśmy grą kontrolną z zespołem Jagiellonii II w Białymstoku. W meczu weryfikowaliśmy nowe rozwiązania w atakowaniu, doskonaliliśmy zabezpieczenie ataku a także działania defensywne. W pierwszej części gry mieliśmy problem ze skutecznością w obronie wysokiej, przeciwnik łamał nasze ustawienie, będąc częściej w posiadaniu piłki i stwarzał zagrożenie, co zakończyło się straconą bramką po złej odbudowie pozycji i błędnych decyzjach w neutralizacji ataku. W drugiej części wprowadziliśmy poprawki i nasza obrona była bardziej skuteczna, wychodziliśmy spod wysokiego pressingu gospodarzy i dwoma bardzo dobrymi akcjami wyszliśmy na prowadzenie. W trzeciej części spotkania po indywidualnej akcji Miłosza Packa, bramkę na 3-1 precyzyjnym uderzeniem po dalszym słupku zdobył Damian Lepiarz.

Ze względu na kontuzje i choroby większość zawodników zagrała w większym wymiarze czasu niż początkowo planowaliśmy na tym etapie przygotowań, dlatego zawodnicy dostaną jeden dzień więcej wolnego po ciężkim tygodniu treningowym. Dodatkowo w meczu kontrolnym kontuzji doznał Ezana Kahsay i czekamy na informację ile będzie trwała jego kontuzja, jednak pierwsze diagnozy są pozytywne i być może będzie do dyspozycji w następnym tygodniu. Również kilku zawodników, którzy nie byli dostępni w sobotę powinni być gotowi do treningu na pełnych obciążeniach już od wtorku."


Jagiellonia II Białystok 1:3 MKS Podlasie Biała Podlaska

Bramki dla Podlasia: Pigiel 32', Kurowski 34', Lepiarz 89'

Podlasie: Misztal (Nos 60'), Krawczyk (Chazan 60'), Podstolak, Zawodnik testowany (Zawodnik testowany 60'), Pigiel (Salak 60'), Salak (Pacek 45'), Nojszewski (Lepiarz 75'), Orzechowski, Wyjadłowski (Kurowski 30'), Lepiarz (Wyjadłowski 60'), Kahsay (Kamiński 15')

Nasi sponsorzy i partnerzy