Aktualności

Pierwsza porażka domowa

Od początku spotkania częściej przy piłce była drużyna Podlasia. W 4 minucie zakotłowało się w polu karnym gości, jednak żaden z naszych zawodników nie potrafił skierować piłki do bramki. Cztery minuty później było groźnie w naszym polu karnym, gdzie po rzucie wolnym do piłki dopadł jeden z zawodników Świdniczanki, jednak dobrą interwencją w bramce popisał się Rafał Misztal. W dalszym fragmencie pierwszej połowy panowało dużo chaosu i niedokładności, co chcieli wykorzystywać zawodnicy gości, którzy wychodzili z szybkimi i groźnymi atakami. W 29 minucie najlepszą okazję do zdobycia bramki miał Kacper Jakóbczyk, jednak jego uderzenie głową z 5 metra nie trafiło do siatki. Niewykorzystane sytuacje się mszczą i dwie minuty później Morenkow przeprowadził indywidualną akcję, w której minął kilku naszych zawodników, a jego uderzenie po rykoszecie trafiło do Zubera, który z najbliższej odległości trafił do siatki.

Pierwszą sytuację po przerwie miała Świdniczanka. Po indywidualnej akcji Morenkowa i uderzeniu Czułowskiego, sytuacje miał Paluch, jednak dwukrotna interwencja Misztala uratowała Podlasie od straty bramki. Chwilę później mógł odpowiedzieć Kamiński, jednak jego uderzenie z wysokości szesnastego metra obronił bramkarz Świdniczanki. W 55 minucie po kilku kolejkach absencji ze względu na kontuzję, na boisko wrócił Damian Lepiarz. W 69 minucie bramkarz Świdniczanki popełnił błąd i podał bezpośrendio pod nogi Kacpra Jakóbczyka, jednak ten będąc sam przed bramką nie przyjął piłki. Niewykorzystana sytuacja ponownie się zemściła, bo minutę później po stracie w środku pola z atakiem szybkim wyszła drużyna gości. Sytuację w polu karnym mógł uratować Avdieiev, jednak jego wybicie trafiło wprost w zawodnika Świdniczanki, a do siatki ponownie trafił Zuber. Nasza drużyna próbowała odpowiedzieć, jednak tego dnia brakowało wiele, żeby chociaż zdobyć bramkę.

 

MKS Podlasie Biała Podlaska 0:2 Świdniczanka Świdnik

Podlasie: Misztal – Kapuściński, Podstolak, Avdieiev, Salak, Kamiński, Orzechowski, Pigiel, Jakóbczyk (70' Andrzejuk), Kurowski(77' Majbański), Pacek (55' Lepiarz).

Nasi sponsorzy i partnerzy