Aktualności

Sobotnim sparingiem zakończyliśmy okres przygotowawczy do rundy wiosennej.

Okres przygotowawczy za Nami. Mazovia pokonana!

Sobotnim sparingiem z Mazovią Mińsk Mazowiecki zakończyliśmy okres przygotowawczy do rundy wiosennej. W ostatnim meczu kontrolnym w zimowym okresie przygotowawczym pokonaliśmy Mińsk Mazowiecki 4:2. Bramki dla naszej Drużyny zdobyli: Marcin Pigiel, Maciej Kurowski, Wiktor Niewiarowski i Jarosław Kosieradzki. Poniżej przedstawiamy podsumowanie okresu przygotowawczego przez trenera Artura Renkowskiego.

,,Za nami bardzo wartościowy okres przygotowawczy. W kadrze nastąpiło sporo ruchów kadrowych, będzie można zobaczyć kilka nowych twarzy, a co za tym idzie wprowadziliśmy również trochę zmian w naszej grze, aby była przede wszystkim jeszcze skuteczniejsza niż w rundzie jesiennej, bo to jest głównym celem. To co sobie zaplanowaliśmy udało się zrealizować, ale oczywiście z pewnymi korektami, jak to zawsze bywa. Najważniejsze, że mieliśmy dobre warunki do treningu i mogliśmy mierzyć się z ciekawymi sparingpartnerami. Głównym celem pod kątem szkoleniowym w mijającym okresie był rozwój drużynowy i indywidualny w działaniach z piłką w atakowaniu z czym często mieliśmy problemy w poprzedniej rundzie, a potwierdzeniem tego jest liczba zdobytych bramek. Myślę, że w tym aspekcie progres będzie zauważalny - z jednej strony, dzięki pracy na którą był czas w okresie przygotowawcztm, a z drugiej strony dzięki zawodnikom, którzy do nas dołączyli i wnoszą jakość oraz nowe elementy do naszej gry, których nam brakowało. Szkoda jedynie, że niektórzy zawodnicy stracili okres przygotowawczy, bo ich powrót do gry na swój poziom może potrwać trochę dłużej i w trakcie rundy będą łapali formę. Mam nadzieję, że za 2-3 tygodnie sytuacja kadrowa będzie już bardzo dobra, natomiast w pierwszym meczu musimy sobie poradzić z wąską ławką rezerwowych. Świadomie nie chcieliśmy szukać kolejnych zawodników do kadry mimo problemów zdrowotnych, bo wierzymy w zawodników, których mamy. Od początku przygotowań pokazali, że ci którzy są w drużynie będą gotowi do gry i wygrywania. Cieszy nas, że jest coraz większe zainteresowanie całego środowiska wokół klubu drużyną i wszyscy wyczekują rozgrywek ligowych. Właśnie z tego względu zdecydowaliśmy się na spore zmiany kadrowe, aby każdy był zadowolony z nadchodzących miesięcy. Kibice są ważną częścią każdego spotkania i liczę na to, że będą naszym 12 zawodnikiem od początku do końca spotkania".

Nasi sponsorzy i partnerzy