Aktualności

KOLEJNE TRZY PUNKTY I AWANS W TABELI LIGOWEJ!

Sobotnie spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla naszej drużyny, bo już po kilkudziesięciu sekundach na tablicy świetlnej widniał wynik 1-0. Kacper Jakóbczyk wykorzystał niedokładne podanie jednego z obrońców gości i pewnym uderzeniem w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza gospodarzy. Nasi zawodnicy szybko poszli za ciosem, bo już w 6 minucie było 2-0. Na skraju pola karnego Mateusz Wyjadłowski wygrał pojedynek z obrońcą Garbarni, po czym złamał do środka i uderzył po bliższym słupku, nie dając szans golkiperowi gości. Dwie bramki przewagi nie oznaczały, że mecz będzie przebiegał wyłącznie pod dyktando gospodarzy i kolejne fragmenty spotkania należały głównie do zawodników Garbarni, którzy dłużej posiadali futbolówkę i próbowali kreować sytuacje. W 24 minucie groźnie z rzutu wolnego uderzał Klec, a chwilę później na strzał zdecydował się Żurek, jednak Rafał Misztal nie dał się zaskoczyć. Najlepszą okazję w pierwszej części spotkania miał Grzybowski w 32 minucie, jednak jego uderzenie wylądowało ostatecznie na słupku naszej bramki. W odpowiedzi podwyższyć wynik mógł zdobyć Mateusz Wyjadłowski, ale jego uderzenie trafiło jedynie w boczną siatkę bramki gości.

Po zmianie stron Garbarnia szukała bramki kontaktowej, jednak to nasi zawodnicy byli konkretniejsi i w 63 minucie zdobyli trzecią bramkę. W zamieszaniu po rzucie rożnym najlepiej odnalazł się Szymon Kamiński, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. Goście do końca zdeterminowani walczyli choćby o zdobycie honorowej bramki, jednak uderzenia Dudy, Kleca czy Durdy lądowały obok lub nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Rafała Misztala.

Po 15 kolejce ligowej podopieczni Artura Renkowskiego zajmują 4 miejsce w tabeli III ligi.

 

MKS Podlasie Biała Podlaska 3:0 Garbarnia Kraków

Bramki dla Podlasia: Jakóbczyk 1', Wyjadłowski 6', Kamiński 63'

Podlasie: Misztal – Kapuściński, Podstolak, Avdieiev, Salak (85' Majbański), Kamiński, Orzechowski (71' Kobyliński), Pigiel, Jakóbczyk (75' Nojszewski), Lepiarz (71' Andrzejuk), Wyjadłowski (75' Pacek).

Nasi sponsorzy i partnerzy