Aktualności

W 27 kolejce 3 ligi grupy IV nasza Drużyna podejmowała zespół Wisły Sandomierz. Nasz zespół wygrał 8:2.

Dziesięć goli w Białej Podlaskiej. Wisła Sandomierz pokonana!

W 27 kolejce 3 ligi grupy IV nasza Drużyna pokonała zespół Wisły Sandomierz 8:2. Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Maciej Kurowski, Krzysztof Salak, Damian Lepiarz (2), Jarosław Kosieradzki (2) i Wiktor Niewiarowski (2). W 5 minucie meczu wynik spotkania otworzył Maciej Kurowski, który wykorzystał dogranie Krzysztofa Salaka z bocznej strefy boiska. W 27 minucie po idealnym dośrodkowaniu Jana Kozłowskiego bramkę głową zdobył Krzysztof Salak. W doliczonym czasie gry wynik na 3:0 do przerwy po dośrodkowaniu Jarosława Kosieradzkiego strzałem głową ustalił Damian Lepiarz. W 57 minucie Maciej Kurowski znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale postanowił obsłużyć podaniem Jarosława Kosieradzkiego, który skierował piłkę do pustej bramki. W 63 minucie piłkę wzdłuż pola karnego zagrał Jan Kozłowski, a Jarosław Kosieradzki zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu. W 72 minucie bramkę dla zespołu gości zdobył Mateusz Wyjadłowski. Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź. W 78 minucie po dograniu Wiktora Niewiarowskiego drugą bramkę w tym meczu zdobył Damian Lepiarz. Minutę później goście odpowiedzieli trafieniem Kamila Ucińskiego. Dwie ostatnie bramki w tym meczu zdobył Wiktor Niewiarowski. Przy pierwszej asystę zaliczył Damian Lepiarz, a przy drugiej po podaniu Miłosza Korycińskiego przeprowadził fenomenalny rajd lewą stronę boiska zakończony bramką, która w 90 minucie meczu ustaliła wynik sobotniego meczu na 8:2. Sobotni mecz z Wisłą Sandomierz był 50 występem ligowym Erwina Bahonko, oraz debiutem w 3 lidze Miłosza Korycińskiego - serdecznie gratulujemy. Poniżej przedstawiamy podsumowanie meczu przez trenera Artura Renkowskiego.

,,Mecz toczony pod nasze dyktando chociaż z chwilowymi momentami utraty kontroli, a szczególnie w drugiej połowie przy wysokim wyniku. Takimi fragmentami musimy lepiej zarządzać, bo w następnym spotkaniu mogą okazać się one kluczowe. Z piłką czuliśmy się tego dnia swobodnie, płynnie przesuwaliśmy się z piłką pod bramkę przeciwnika i często byliśmy w ostatniej strefie boiska, co sprawiało że było dużo dośrodkowań i strzałów na bramkę przeciwnika. W drugiej połowie Wisła Sandomierz zaryzykowała, wyszła wyżej i zostawiała więcej miejsca między strefami czy za linią obrony, a my czujemy się dobrze w fazach przejściowych i umiejętnie korzystaliśmy z takich sytuacji. Z pewnością jest sporo do poprawy, szczególnie w obserwacji przez zawodników sytuacji boiskowych, bo w pierwszej połowie można było stworzyć więcej sytuacji bramkowych. Bardziej merytoryczne wnioski będą po obejrzeniu i analizie z drużyną minionego meczu. Następnie przygotowujemy się do kolejnego spotkania, które będzie wyglądało kompletnie inaczej i musimy się przygotować również na bardziej bezpośrednie rozwiązania w ataku".

MKS Podlasie Biała Podlaska 8:2 Wisła Sandomierz (3:0)

1:0 Maciej Kurowski 5′
2:0 Krzysztof Salak 27′
3:0 Damian Lepiarz 45′+2
4:0 Jarosław Kosieradzki 57′
5:0 Jarosław Kosieradzki 63′
5:1 Mateusz Wyjadłowski 72′
6:1 Damian Lepiarz 78′
6:2 Kamil Uciński 79′
7:2 Wiktor Niewiarowski 82′
8:2 Wiktor Niewiarowski 90′

Podlasie Biała Podlaska: Misztal, Salak (70′Sweklej), Arak, Kot (75′Koryciński), Kozłowski (64′Chyła), Pigiel, Bahonko, Podstolak, Kosieradzki (70′Szatała), Lepiarz, Kurowski (64′Niewiarowski).

Wisła Sandomierz: Czarnogłowski, Wódz Igor, Michalczyk (46′Kościółek), Abate, Wyjadłowski, Sudy (70′Furman), Kotalczyk (80′Stokłosa), Bik (46′Krajewski), Khorolskyi, Szczypek, Wódz Jakub (46′Uciński).

Żółte kartki: Bahonko - Wyjadłowski.

Sędzia: Dawid Deptuła (Ignatki).

Skrót meczu: https://www.youtube.com/watch?v=H0KuJ1He68U&ab_channel=MKSPodlasieBia%C5%82aPodlaska

Nasi sponsorzy i partnerzy