Aktualności

W 26 kolejce 3 ligi grupy IV nasza Drużyna podejmowała zespół KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Po bramkach Damiana Lepiarza i Jarosława Kosieradzkiego nasz zespół zremisował 2:2.

Dziesiąty remis w tym sezonie. Podział punktów z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

W 26 kolejce 3 ligi grupy IV nasza Drużyna podejmowała zespół KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Po bramkach Damiana Lepiarza i Jarosława Kosieradzkiego nasz zespół zremisował 2:2. W 8 minucie spotkania po podaniu Erwina Bahonko fantastycznie w polu karnym zachował się Damian Lepiarz, który z dwoma obrońcami na plecach obrócił się w kierunku bramki i strzałem po ziemii pokonał Jakuba Burka. Goście odpowiedzieli w 15 minucie po rzucie rożnym, a strzelcem bramki wyrównującej był kapitan KSZO - Michał Nawrot. W 67 minucie po dośrodkowaniu Kamila Bełczowskiego z najbliższej odległości piłkę do bramki wpakował Oleksii Maidanevych. W 83 minucie Krzysztof Salak zagrał przed polem karnym do Jarosława Kosieradzkiego, a ten z pierwszej piłki uderzył lewą nogą nie do obrony ustalając wynik meczu na 2:2. Poniżej przedstawiamy podsumowanie meczu przez trenera Artura Renkowskiego.

,,Jeśli mecz zakończyłby się po 45 minutach to raczej bylibyśmy zadowoleni z remisu, jednak po przebiegu drugiej części spotkania czujemy niedosyt. KSZO zmieniło ustawienie, aby sprawić nam problemy w wysokim pressingu i obronie niskiej i gościom to się udało. Dość długo trwała adaptacja do tego, że musieliśmy inaczej podejść do przeciwnika niż trenowaliśmy i do końca pierwszej połowy woleliśmy grać bardziej zachowawczo, aby nie stracić bramki. Druga połowa po korektach już zdecydowanie lepsza. Zepchnęliśmy przeciwnika w większym wymiarze czasowym do obrony, byliśmy dość często pod bramką przeciwnika, pojawiały się sytuacje bramkowe i szkoda, że tylko jedna z sytuacji została wykorzystana. Mamy jeszcze pole do poprawy w fazie atakowania, aby płynniej przechodzić z naszej połowy pod bramkę przeciwnika krótkimi podaniami. To z pewnością będzie aspekt na który położymy większy nacisk w następnym mikrocyklu treningowym". 

MKS Podlasie Biała Podlaska 2:2 KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski (1:1)

1:0 Damian Lepiarz 8′
1:1 Michał Nawrot 15′
1:2 Oleksii Maidanevych 67′
2:2 Jarosław Kosieradzki 83′

Podlasie Biała Podlaska: Misztal, Salak, Arak, Kot, Kozłowski, Pigiel, Bahonko, Podstolak, Kosieradzki, Lepiarz, Kurowski.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski: Burek, Jarzynka, Maidanevych, Chernii (79′Mażysz), Brągiel, Dumaniuk (63′Bełczowski), Mężyk, Nawrot, Dziubiński (63′Lipka), Zdyb (63′Mazurek), Kafel.

Żółte kartki: Kot.

Sędzia: Kamil Chmielewski (Warszawa).

Skrót meczu: https://youtu.be/P5u4G_Fn2Xw

Nasi sponsorzy i partnerzy