Aktualności

W 29 kolejce 3 ligi grupy IV nasza Drużyna podejmowała zespół Orląt Radzyń Podlaski. Nasz zespół wygrał to spotkanie 5:0.

Derby są nasze! Piękny wieczór przy Piłsudskiego 38.

W 29 kolejce 3 ligi grupy IV nasza Drużyna podejmowała zespół Orląt Radzyń Podlaski. Nasz zespół wygrał to spotkanie 5:0. Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Wiktor Niewiarowski (2), Marcin Pigiel, Damian Lepiarz i Artur Balicki. W 10 minucie po podaniu Macieja Kurowskiego wynik spotkania otworzył Wiktor Niewiarowski. W 32 minucie było już 2:0. Krzysztof Salak wypatrzył w polu karnym Marcina Pigiela, a ten mocnym strzałem lewą nogą umieścił piłkę w bramce. W 45 minucie po podaniu Damiana Lepiarza bramkę do szatni zdobył Wiktor Niewiarowski. W 59 minucie po dograniu Marcina Pigiela, Damian Lepiarz podwyższył prowadzenie na 4:0. W 90 minucie meczu po podaniu Mateusza Podstolaka wynik meczu na 5:0 ustalił Artur Balicki dla którego była to pierwsza bramka w lidze w barwach Podlasia. Ten mecz z pewnością będziemy bardzo długo wspominać. Fantastyczna gra i niesamowita atmosfera na trybunach sprawiła, że ten mecz przejdzie do historii bialskiej piłki. Poniżej przedstawiamy podsumowanie meczu przez trenera Artura Renkowskiego.

,,Wynik końcowy jest efektem pracy jaką wykonaliśmy od stycznia. Wyniki są ważne, ale równie istotny jest proces, rozwój drużyny, wchodzenie krok po kroku na wyższy poziom. Cieszy mnie, że od początku graliśmy na naszych zasadach - odważnie, intensywnie i agresywnie, co od początku sprawiało, że mecz był otwarty i sporo się w nim działo. My w takich spotkaniach dobrze się czujemy i od początku można było odczuć, że sytuacje bramkowe są tylko kwestią czasu. W drugiej części spotkania cofnęliśmy się do obrony niskiej, ale nie zmieniło to tego, że mecz mieliśmy pod kontrolą, co pozwoliło wyprowadzać kolejne ciosy. Przed nami mecz ze Stalą Stalowa Wola, czyli liderem ligi. Nie zmienia jednak to nic w kontekście tego, jak podejdziemy do tego spotkania. Pojedziemy z myślą, żeby w każdym sektorze ograniczać przeciwnikowi czas i przestrzeń oraz tworzyć jak najwięcej sytuacji bramkowych. Oby również z pozytywnym finałem, czyli dobrym rezultatem końcowym".

MKS Podlasie Biała Podlaska 5:0 Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski (3:0)

1:0 Wiktor Niewiarowski 10′
2:0 Marcin Pigiel 32′
3:0 Wiktor Niewiarowski 45′
4:0 Damian Lepiarz 59′
5:0 Artur Balicki 90′

Podlasie Biała Podlaska: Misztal, Salak, Arak, Kot, Chyła, Pigiel (85′Nojszewski), Bahonko, Podstolak, Niewiarowski (77′Andrzejuk), Lepiarz, Kurowski (67′Balicki).

Orlęta Radzyń Podlaski: Kołotyło, Chaliadka (65′Zając), Duchnowski, Błasik, Szymala, Rycaj, Kamiński, Roguski (65′Szczygieł), Skrzyński (29′Korolczuk), Madembo (85′Obroślak), Maj (85′Aleksandrowicz). 

Żółte kartki: Kot - Korolczuk.

Sędzia: Sebastian Godek (Rzeszów).

Skrót meczu: https://youtu.be/ZG8XUp2MQeI

 

 

Nasi sponsorzy i partnerzy