Aktualności

W 22 kolejce 3 ligi grupy IV nasza Drużyna podejmowała zespół Avii Świdnik. Po bramce Damiana Lepiarza nasz zespół zremisował. 1:1.

Derby na remis. Podział punktów z Avią Świdnik.

W 22 kolejce 3 ligi grupy IV nasza Drużyna podejmowała zespół Avii Świdnik. Po bramce Damiana Lepiarza nasz zespół zremisował 1:1. Obie drużyny mogły wygrać, ale ostatecznie derby zakończyły się podziałem punktów. W 23 minucie fantastyczny rajd przeprowadził Wiktor Niewiarowski, który przed polem karnym podał do Krzysztofa Salaka, a ten prostopadłym podaniem w pole karne obsłużył Damiana Lepiarza, a ten w sytuacji sam na sam pokonał Dawida Rosiaka i otworzył wynik spotkania. W 85 minucie spotkania sędzia podyktował Avii rzut karny, a na gola zamienił go Paweł Uliczny. Poniżej przedstawiamy podsumowanie meczu przez trenera Artura Renkowskiego.

,,Zdawaliśmy sobie sprawę z jakości indywidualnej zawodników Avii, a dodając do tego tworzenie przewagi liczebnej w bocznych sektorach boiska przez gości, głównie operowaliśmy w obronie niskiej, w której wyglądaliśmy bardzo solidnie. Przeciwnik angażował wielu zawodników do budowania akcji i z tego też powodu nie mieliśmy problemów, aby trzymać przeciwnika 30-40m od naszej bramki nie dopuszczając do sytuacji bramkowych. Czekaliśmy na swoje sytuacje, które przyszły i jedną z nich wykorzystaliśmy. Dużą rolę odegrali zawodnicy rezerwowi drużyny przeciwnej, którzy weszli i podwyższyli tempo operowania piłką, co nas kosztowało trochę sił, jednak do 80 minuty nie dopuszczaliśmy przeciwnika pod nasze pole karne. Boli, że tracimy bramkę po sytuacji, która kompletnie nie zagrażała naszej bramce i nie powinna się ona wydarzyć. Avia miała jeszcze sytuację po rzucie rożnym, dlatego ostatecznie szanujemy remis, chociaż liczyliśmy na zwycięstwo i spróbujemy nadrobić te punkty za tydzień w Połańcu".

MKS Podlasie Biała Podlaska 1:1 Avia Świdnik (1:0)

1:0 Damian Lepiarz 23′
1:1 Paweł Uliczny 85′ (k)

Podlasie Biała Podlaska: Misztal, Salak, Arak, Kot, Kozłowski, Pigiel, Podstolak, Kurowski (90′Szatała), Kosieradzi (59′Balicki), Niewiarowski (90′Nojszewski), Lepiarz.

Avia: Rosiak, Mykytyn, Kursa, Miedzierski, Drozd (46′Poleszak), Kalinowski, Mydlarz, Popiołek (46′Uliczny), Maluga (62′Wdowiak), Rak (62′Kunca), Kompanicki (46′Zając).

Żółte kartki: Kot - Mydlarz, Kursa.

Sędzia: Kamil Szczołko (Lublin).

 

 

Nasi sponsorzy i partnerzy